Novell login pro přihlášení do Windows

Z Centrum Informatiky
Přejít na: navigace, hledání

Popis problému

Při sdílení jedné síťové stanice dvěma uživateli nastává problém s nutností přepisovat defaultního uživatele pro přihlášení do Windows. Nastavením NW klienta lze tento problém celkem elegantně vyřešit.

Předpokládejme následující - stanici vyžívají dva uživatelé - každý má NW účet a učet pro přihlášení ke stanici - oba účty mají stejný loginname a stejné heslo

V defaultním nastavení klienta pak situace vypadá následovně: Uživatel jehož "windowsí" učet je v registech označen jako Default user je po přihlášení do NW automaticky přihlášen do Windows. Druhému uživateli se po přihlášení do NW zobrazí přihlašovací dialog do Windows s předepsaným přihlašovacím jménem prvního uživatele. Ten musí toto přihlašovací jméno přepsat svým a znovu zadat heslo a až pak je přihlášen. To je značně nepohodlné.

Vlastní nastavení

Nastavení se provádí ve vlastnostech NW klienta. V sekci Advanced Login se volba Copy Netware Username To Windows přepne z Off do On

NwToWin1.jpg NwToWin2.jpg

To způsobí přepis uživatelského jména z NW přihlášení do přihlášení ke stanice. Zároveň zůstává zachován princip, že k přihlášení se zkusí použít NW heslo, takže pokud jsou obě hesla stejná, je i druhý uživatel přihlášen automaticky bez nutnosti přepisovat jméno a znovu zadávat heslo. I v případě různých hesel do sítě a ke stanici je nastavení výhodné - odpadá nutnost přepisování uživatelského jména.